fbpx

Sprawdź, jak tworzyć marketing przyszłości. Poznaj trendy, które zdominują social media w nowym roku!

Trendy #socialmedia 2023

Czas czytania: 5 minut

Marketing przyszłości

Czy znasz powiedzenie, że brak planu jest najlepszym planem na porażkę? Nie inaczej jest z mediami społecznościowymi. Strategia social media stanowi nieodłączny element działalności marketingowej każdej firmy. Bez względu na branżę, w której się poruszasz warto zmierzać w określonym kierunku. ❗
 
Sprawdź, jak tworzyć marketing przyszłości. Poznaj trendy, które zdominują social media w nowym roku!

Influencer marketing

Twórcy internetowi są coraz bardziej świadomi wpływu na decyzje zakupowe swoich obserwatorów, dlatego też influencer marketing tak mocno rośnie w siłę. To bez wątpienia jeden z wiodących trendów, jakie obserwujemy od kilku lat. Współpraca z influencerami może przynieść Twojej firmie nie tylko wiele korzyści, ale i oszczędności.

Montuj i publikuj na TikTok

Szukasz sposobu, aby przebić konkurencję i zrobić coś zupełnie innego? Postaw na TikTok, który zrewolucjonizował rynek e-commerce. Dzisiejsi konsumenci są znudzeni tradycyjną formą reklamy czy postów. Aż 1 na 3 osoby oczekuje, że zakupy online będą nie tylko ekspresowe i tanie, ale przede wszystkim ciekawe. Dostarczanie i wzbudzanie nowych doświadczeń, czyli tzn. „shoppertainment” to klucz do sukcesu we współczesnym e-handlu

Przenieś klienta w metaverse

Trendem, który zdecydowanie zasługuje na szersze omówienie jest metaverse marketing. Wirtualna rzeczywistość i zakupy w interaktywnych salonach to dopiero początek, ponieważ metaverse idzie zdecydowanie o krok dalej. Światowe marki takie jak Adidas, Nike czy Zalando mają już swoje wirtualne przestrzenie, gdzie sprzedają cyfrowe produkty. Kolejnym pionierem jest FIAT, który uruchomił pierwszy interaktywny salon sprzedaży na rynku motoryzacyjnym.
 
Nowy trend nie ominął również branży usługowej. Spójrzmy chociażby na PKO Bank Polski i ich pierwszy wirtualny oddział. Wirtualna PKO Rotunda, którą widzicie obok jest już dostępna  na platformie Decentraland. Na chwilę obecną pełni ona funkcję cyfrowego laboratorium dla budowania bankowego know-how w metaświatach.
 
Metaverse, zwłaszcza w perspektywie najbliższych kilkunastu lat może stać głównym kanałem sprzedażowym. Bądź na bieżąco i nie bój się innowacyjnych rozwiązań.

Praktyczne porady dotyczące prowadzenia mediów społecznościowych. Nowinki marketingowe: e-mail marketing, content marketing, social media, copywriting, SEO, e-commerce. Dowiedz się więcej z naszego bloga.

Blog e-marketingowy #socialtipy

Po co mi właściwie strategia komunikacji w mediach społecznościowych? Czas czytania: 10 minut Marketing internetowy dla branży medycznej Marketing internetowy w sektorze medycznym posiada wieleKontynuuj czytanie »
Po co mi właściwie strategia komunikacji w mediach społecznościowych? Czas czytania: 10 minut Marketing internetowy dla branży medycznej Marketing internetowy w sektorze medycznym posiada wieleKontynuuj czytanie »
Po co mi właściwie strategia komunikacji w mediach społecznościowych? Czas czytania: 10 minut Projektowanie komunikacji z fanami W dzisiejszych czasach, obecność w mediach społecznościowych toKontynuuj czytanie »

Marki, które zaistniały w galaktyce

Zaufali nam